A KEZDET:
Tehát, így nézett ki az eredeti markolattal, a penge kijavítása után. A munkát a gumi markolat levágásával kezdtem. Ezután már megtervezhettem a majdani markolatot, a pengét körberajzoltam,mivel az eredeti markolat nagyon jó fogásúnak bizonyult igy én is hasonlót terveztem.ALAPANYAGOK:
Mivel Csabi bőrrel foglalatoskodik, a markolat első részét marhabőrből szándékoztam kialakítani, a hátsó traktust a Csikos Vadászhoz készített irokó-mahagóni fúzió maradékából képzeltem el. A baknit alumínium és narancs fiber "szendvicsből" terveztem.ÖSSZEÁLLÍTÁS:
Az alapanyagok kiválasztása után, összeragasztottam a bakni rétegeit , száradás után feljelöltem a markolattüske helyét és megpontoztam a furatok vonalát. Fúrás után tűreszelővel igazítottam a markolattüske méretére a baknin kialakított nyílást. Ezután hasonlóan jártam el a faanyagnál is, álványos fúróval kifúrtam és a lyukak összeszakítása után tűreszelővel igazítottam méretre.A nyél bőr alkatrészein sniccerrel (tapétakéssel) vágtam ki a markolattüske helyét. Miután a baknit felfűztem a pengére Uverapiddal rögzítettem , ezután nekiáltam a bőr lapok felfűzéséhez. Minden felfűzött lapot gondosan egymáshoz ragasztottam kontakt ragasztóval. Végül felragasztottam a markolat fa részét is , ehez uverapidot használtam az erős rögzítés érdekében, majd összeszorítás után kifúrtam a szegecs helyét és a szegecset is beleragasztottam, hogy összeszorított állapotban rőgzítse a markolatot.
CSISZOLÁS:
A "sütőből" kikerülve a kés nem nyújt igazán esztétikus látványt, de csiszolás után relélhetőleg előtűnik a markolat igazi alakja. A csiszolás folyamatát szándékosan egy satuba fogott kézi szalagcsiszolón és "Tescós" álványosfúrón csináltam, hiszen ezek a gépek talán mindenki számára elérhetők, és ezzel szeretném bemutatni , hogy nem feltétlenül kell "profi" célgép ehez a művelethez.A VÉGSŐ MOZZANATOK:
Remélem nem untattam senkit ezzel a hosszúra nyúlt (tőlem szokatlan) bejegyzéssel, az ekészült késről képek itt.