A kés méreteiben teljesen megegyezik, csak a markolt anyagában és a markolat kialakításában van különbség. A kések teljes hossza 250mm, ebből a pengehossz 155mm, a legszélesebb pontján 45mm széles és 6mm vastag. Mind a két példány egyenes leélezéssel, konvex élszalaggal, a pengeháton kaparóéllel, rajta ujjtámasszal és a markolat végén törővéggel készült. Pengeanyagnak most is Sleipnert használtam , ami mint mindig lágyított formában érkezett , de a Kincsesbányai hőkezelés után 59Hrc keménységű lett.
Kezdjük először a felsővel, ennek a markolatához szintetikus anyagokat használtam fel. A markolat paneljeit szénszálas carbont használtam, de mivel kicsit vékonykának találtam a lapokat ezért fiber gyanánt 2mm vastag bakelit lappal vastagítottam fel mind a két oldalon. A kétkomponensű ragasztón kívül még három 6mm-s csőszegecs is rögzíti a markolatot a pengére. A markolat csúszásmentességét egyedi "esőcsepp" mintázattal igyekeztem megoldani, ezzel a mintázattal kicsit "taktikaibb" lett a kés kinézete.
A második késnél a markolat anyaga fa, azt hogy konkrétan milyen fajta sajnos nem tudom, annyi biztos csak, hogy tengeri stégeknél használatos fajta, ami olyan sűrű szerkezetű, hogy elsüllyed a vízben és tizenhuszon évig bírja a sós vizet mindenféle felületkezelés nélkül. Mivel a faanyagon elég vastag volt igy alá csak a szokásos 1mm-s fiber került sárga színben. Ezt a markolatot is kétkomponensű ragasztóval és réz szegecsekkel rögzítettem. A felületi kialakításnál itt most egy visszafogottabb/hagyományosabb kinézetet szerettem volna ezért a markolatot csak formára csiszoltam és mellőztem minden felületi struktúrálást.
A felső késről egy bemutatót és tesztet találhattok itt , a két késről további képeket pedig itt láthattok.